e-tron ikdienas dzīvē > Audi tron > Sākumlapa

e-tron ikdienas dzīvē

 • 1400x438_A_E-TRON_181023.jpg
1400x438_A_E-TRON_181023.jpg

e-tron ikdienas dzīvē

Neticams paātrinājums. Gandrīz nedzirdama pārvietošanās. Lieliska sajūta, apzinoties, ka netiek radīti CO2 izmeši. Ja kādreiz esat braucis ar elektroautomobili vai hibrīdautomobili elektriskajā režīmā, jūs jau zināt, cik aizraujoša ir elektromobilitāte. Pateicoties elektriskajai piedziņai, e-tron ne tikai piedāvā aizraujošu pārvietošanos, bet ir arī piemērots lietošanai ikdienā bez ierobežojumiem. Lai elektroautomobiļa vai no elektrotīkla uzlādējama hibrīdautomobiļa lietošana ikdienā noritētu bez sarežģījumiem, vissvarīgākā ir uzticama uzlāde.

 • Kas nepieciešams, lai uzlādētu automobili mājās?

  Elektroautomobiļus un no elektrotīkla uzlādējamos hibrīdautomobiļus visbiežāk uzlādē mājās – garāžā vai nojumē. Tas ir saprotami, jo automobilis ir droši novietots stāvēšanai un to var atstāt lādēties pa nakti. Lietderīgā uzlādes jauda ir atkarīga ne tikai no automobiļa un izmantotā uzlādes aprīkojuma, bet arī no konkrētā mājokļa infrastruktūras vai elektrības pieslēguma. Audi piedāvā jaudīgas un kompaktas uzlādes sistēmas, kas piemērotas dažādām vajadzībām.

 • Ko darīt, ja manās mājās ir īpaši zema uzlādes jauda, bet...

  ... es tik un tā vēlos uzlādēt savu automobili pēc iespējas īsākā laikā? Šādām situācijām Audi piedāvā connect¹ uzlādes sistēmu. Izmantojot mājas enerģijas pārvaldības sistēmas saskarni, tā pielāgo uzlādes jaudu atkarībā no citiem mājoklī ieslēgtajiem elektroenerģijas patērētājiem. Tas ļauj izvairīties no pārmērīga enerģijas patēriņa un drošinātāju pārslodzes. Tas paaugstina vidējo uzlādes jaudu un saīsina uzlādes ilgumu atkarībā no konkrētās situācijas, piemēram, pieejamā elektrotīkla savienojuma jaudas un sadzīves elektroenerģijas patērētājierīcēm.

 • Kā mans mājoklis tiks pasargāts pret pārslodzi uzlādes laikā?

  Audi uzlādes iekārtas principā izmanto tikai to uzlādes jaudu, ko spēj nodrošināt kontaktligzda. Līdz ar to tiek novērsta tās pārslogošana. Papildu pārslodzes aizsardzība, ko piedāvā connect¹ uzlādes sistēma kopā ar savietojamu mājas enerģijas pārvaldības sistēmu, nodrošina precīzu strāvas slodzes kontroli, tostarp arī zemas jaudas sadzīves pieslēgumam.

 • Kur iespējams uzlādēt automobili, atrodoties ceļā?

  Ja nav iespējas uzlādēt elektroautomobili vai no elektrotīkla uzlādējamo hibrīdautomobili mājās vai vēlaties to darīt, atrodoties ceļā, varat izmantot kādu no pieejamajām uzlādes stacijām un pa to laiku, piemēram, doties ikdienas gaitās. e-tron uzlādes pakalpojums² nodrošina netraucētu piekļuvi vienam no visplašākajiem publiskajiem uzlādes tīkliem Eiropā. 2019. gada sākumā jums būs iespēja uzlādēt savu automobili vairāk nekā 70 000 publiskajās uzlādes vietās 16 Eiropas valstīs. Dodoties tālākos braucienos, Audi klienti Eiropā, izmantojot e-tron uzlādes pakalpojumu², noteiktos apstākļos var izmantot arī Ionity tīkla lieljaudas uzlādes stacijas ar jaudu līdz 150 kW.

1400x500_A_E-TRON_181041.jpg
 • Vai mans automobilis jāuzlādē ar maiņstrāvu vai līdzstrāvu?

  Runājot par elektroautomobiļiem vai no elektrotīkla uzlādējamajiem hibrīdautomobiļiem, bieži izmanto jēdzienus maiņstrāva (AC) un līdzstrāva (DC). Sadzīves un rūpnieciskajās elektrības kontaktligzdās un sadales skapjos parasti izmanto maiņstrāvu. Savukārt elektroautomobiļu un no elektrotīkla uzlādējamo hibrīdautomobiļu akumulatori spēj uzglabāt tikai līdzstrāvu. Tāpēc, lai uzlādētu akumulatorus, uzlādes ierīcei ir jāpārveido maiņstrāva līdzstrāvā. Visi Audi elektroautomobiļi ir aprīkoti ar šādu pārveidotāju. Ikdienas lietošanā atšķirība starp maiņstrāvu un līdzstrāvu nav pat pamanāma – strāvas pārveidošana notiek automātiski jūsu automobilī. Lai panāktu īpaši augstu uzlādes efektivitāti, dažas uzlādes stacijas jau ir aprīkotas ar integrētiem ļoti lielas jaudas maiņstrāvas/līdzstrāvas pārveidotājiem. Tās sauc par līdzstrāvas uzlādes stacijām, un tās parasti atrodas visiem pieejamās vietās. Šīs paaugstinātās jaudas uzlādes iekārtas ļauj uzlādēt elektroautomobiļus vēl ātrāk.

¹ Audi connect uzlādes sistēma būs pieejama 2019. gadā. Drošinātāju pārslodzes aizsardzības un saules enerģijas izmantošanas funkcijām ir nepieciešams savienojums ar savietojamu mājas enerģijas pārvaldības sistēmu. AUDI AG to nepiedāvā, un tā nav iekļauta piegādes komplektā. Lai nodrošinātu pilnīgu savietojamību, AUDI AG sadarbojas ar diviem vadošajiem mājas enerģijas pārvaldības sistēmu piegādātājiem: Hager Group un SMA Solar Technology.

² Piekļuve un tīkls: Paredzams, ka e-tron uzlādes pakalpojums būs pieejams 2018. gada ceturtajā ceturksnī. Pieejamo uzlādes vietu skaits pastāvīgi pieaug.  e-tron uzlādes pakalpojumu var izmantot tikai Audi e-tron īpašnieki (ir nepieciešams automobiļa identifikācijas numurs). Piekļuve visā Eiropā: tirgū laišanas brīdī e-tron uzlādes pakalpojums būs pieejams 16 Eiropas valstīs; ieviešana citās valstīs atrodas plānošanas stadijā. e-tron uzlādes pakalpojuma cenas dažādās valstīs atšķiras. Pieejamo uzlādes vietu skaits dažādās valstīs ir atšķirīgs un ir atkarīgs no pieejamās infrastruktūras attīstības līmeņa. Netiek garantēta uzlādes vietu pieejamība visā valsts teritorijā. Audi AG negarantē uzlādes infrastruktūras darbību un pieejamību. Informācija par uzlādes vietu atrašanās vietu un skaitu tiek regulāri atjaunināta, bet tās precizitāte netiek garantēta. e-tron uzlādes pakalpojuma klienta karti var izmantot visā tīklā tikai tad, kad pagājušas 24 stundas no kartes aktivizēšanas brīža. Pirmo 24 stundu laikā, ja nepieciešams, karti var izmantot ar vietējiem ierobežojumiem. Lai autentificētos ar myAudi lietotni (QR kods uzlādes vietā), ir nepieciešams aktīvs radio un interneta savienojums. Šī autentificēšanas metode nav pieejama visās uzlādes vietās.