One Young World > Ilgtspēja > Audi Latvija | Audi.lv

Audi atbalsta jauno talantu idejas One Young World forumā

One Young World augstākā līmeņa sanāksme tika sarīkota Londonā no 22. līdz 25. oktobrim. Audi sponsorē desmit jaunos darbiniekus, kuri velta savu laiku vides projektiem. To skaitā ietilpst plāns grāmatu ražošanai no cigarešu izsmēķiem.

Londonā sapulcēsies 1500 jauno talantu no vairāk nekā 190 valstīm

Pēdējo desmit gadu laikā katru gadu One Young World augstākā līmeņa sanāksmē sapulcējas apmēram 1500 jauno talantu no vairāk nekā 190 valstīm. Augstākā līmeņa sanāksmes mērķis ir atbalstīt 18 līdz 30 gadus vecos vizionārus un palīdzēt viņiem kopīgi izstrādāt globālo problēmu risinājumus. Vizionāru ideju īstenošanā atbalstu sniedz politikas un zinātnes aprindu slavenības, piemēram, Kanādas premjerministrs Džastins Trudo vai rokmūziķis un patrons sers Bobs Geldofs.

Audi AG un Audi Vides fonds sponsorē jaunos talantus

Šogad AUDI AG nosūta desmit jaunos darbiniekus no saviem globālajiem centriem kā delegātus uz One Young World augstākā līmeņa sanāksmi. Augstākā līmeņa sanāksmē viņiem būs iespēja sazināties ar domubiedriem, ekspertiem un mentoriem. Pēc augstākā līmeņa sanāksmes Audi atbalstīs savu darbinieku ideju īstenošanu. Sociālajai iesaistei ir būtiska vērtība Audi, tādēļ Audi Vides fonds sponsorē papildus 15 jauniešu no visas pasaules. Zinātniekiem bija iespēja pieteikties fonda stipendijai, kuru piešķir kopā ar One Young World. Pēc tam Audi Vides fonds ar zinātniekiem plāno veidot ilgtermiņa partnerattiecības.

Audi piedalās One Young World 2019. gada augstākā līmeņa sanāksmē

Lejuplādēt visu
00:00 | 00:00
1920x1080-desktop-one-young-world_WR_0808.jpg
1920x1080-desktop-one-young-world_WR_0808.jpg

Emanuēls un cigarešu izsmēķu pārstrādātājs Ecofilter

Emanuēls Akosta (Emmanuel Acosta) ir viens no delegātiem. 27 gadus vecais meksikānis savāc cigarešu izsmēķus un sadarbībā ar uzņēmumu ECOFILTER palīdz piesārņojumu izmantot noderīgiem mērķiem. ECOFILTER atbrīvo izsmēķus no visiem toksīniem, bet pārstrādāto materiālu izmanto piezīmju grāmatiņu, kārbu vai puķupodu ražošanā. „Es strādāju centrālajā darbības pārvaldībā. Es ļoti mīlu savu darbu Audi México,“ saka Emanuēls, „un tikpat aizrautīgi es darbojos šajā projektā.“

Viens cigaretes izsmēķis piesārņo 50 litrus ūdens

Viņa galvenais mērķis ir samazināt milzīgo izsmēķu skaitu savas dzimtenes pludmalēs un mežos – un, protams, Audi Meksikas ražotnē Sanhosē Čiapā. „Cigarešu izsmēķi ir visizplatītākie atkritumi pludmalēs un mežos visā pasaulē. Ar viena izsmēķa toksīniem pietiek, lai piesārņotu 50 litrus ūdens. Es cenšos samazināt cigarešu patēriņu un uzlabot procesus pēc to patēriņa. Tie ir būtiski nosacījumi, lai nodrošinātu ilgtspējīgāku pasauli.“ One Young World augstākā līmeņa sanāksmē viņš vēlas šo problēmu aktualizēt globālā līmenī.

Pārējie deviņi delegāti

Edmonds Čiņs (Edmond Chin), automatizētā braukšanas lielo datu pārvaldība, Ķīna

Edmonda projekts ir pilnībā saistīts ar mākslīgo intelektu: „Nākamā rūpniecības revolūcija.“ Projekta uzdevums ir aktualizēt mākslīgā intelekta potenciālo sociālo ietekmi un sniegt ieteikumus šādas tehnoloģijas atbildīgā izstrādē. Liela uzmanība tiek pievērsta jebkādu mākslīgā intelekta algoritmu izstrādei un attīstībai, ieskaitot sociālo ietekmi un uzņēmuma integritātes ietekmēšanu. Viss šis darbs un gūtā pieredze kalpos kā norāde turpmākajiem projektiem.

Ādams Holečka (Ádám Holecska), ražošanas plānotājs, V6 TDI mērījumu procesi, Ungārija

Ādama mērķis ir samazināt CO₂ izmešus ceļā uz darbu. Viņš plāno dažādu rūpnīcu viena līdz divu mēnešu sacensības. Ja 1000 viņa darbabiedru uz darbu brauktu ar velosipēdu nevis automobili, mēnesī varētu par vienu līdz divām metriskajām tonnām samazināt CO₂ izmešu apmēru, bet visā pasaulē – līdz piecām CO₂ izmešu metriskajām tonnām.

Valdemārs Jakunins (Waldemar Jakunin), Industrial Engineering Body Shop, Beļģija

Valdemārs vēlas uzsākt „Izsakies!“ iniciatīvu. Viņa mērķis ir uzlabot visaptverošu apzināšanos un atbildību par vides problēmām. Projekts ir saistīts ar šādiem Ilgtspējīgas attīstības mērķiem: „atbildīgs patēriņš un ražošana“ un „klimata politika“.

Veronika Kerpela (Veronika Kerpel), kvalitātes inženiere, Ungārija

Veronika vēlas jaunā veidā izmantot „inteliģento rūpnīcu“, lai samazinātu siltumnīcefektu, taupītu enerģiju un nodrošinātu medus bitēm dabisku vidi. Viņas projekts paredz uz mūsu rūpnīcas ēku jumtiem uzstādīt saules enerģijas paneļus un zem tiem iestādīt puķes. Pēc to ziedēšanas beigām puķes tiek pārstrādātas kompostā biogāzes ražošanai.

Ostēns Lovs (Austen Lowe), konsultants daudzveidības jautājumos, Beļģija

Ostēna formula ir ļoti vienkārša: 4000 x es = 1 mēs. Audi Briseles rūpnīcā strādā 4000 darbinieku, visi savā ziņā ir daudzveidīgi – 30 tautību, dažāda dzimuma un seksuālās orientācijas pārstāvji, kuri runā četrās valodās – taču visi kopā pārstāv Audi Briseles rūpnīcu. Ostēns cenšas katrā nodaļā iesaistīt daudzveidības pārstāvjus, lai radītu tādu darba vidi, kurā personāla darbinieki varētu pilnībā izpausties, samazinātu nevienlīdzību un palielinātu informētību un cieņu pret visiem Audi Briseles rūpnīcas kopienas locekļiem.

Izabella Menendesa (Isabel Menendez), personāla kvalifikācijas paaugstināšanas speciāliste, Meksika

Izabella vēlas izstrādāt programmu ar īpašiem pieredzes piedāvājumiem. Viņas projekta mērķis ir nodrošināt darbiniekiem iespēju ar mūsu tehnisko ekspertu palīdzību uzlabot savas iemaņas Audi darbības sfērā un vienlaikus veicināt reģiona un jaunās paaudzes izglītības iespējas. Viņa vēlas panākt Audi México un Sanhosē Čiapas atšķirību mazināšanos ar pieredzi, kurā abas puses var paplašināt savas tehniskās un sociālās iemaņas.

Kristofs Prauns (Christoph Praun), dzīves cikla novērtēšanas eksperts, Vācija

Kristofs strādā pie „dekarbonizācijas indeksa (DKI)“. Kopā ar VW grupas kolēģiem viņš vēlas izstrādāt KPI, lai noteiktu Audi zīmola specifisko CO₂ pēdu un 2050. gadā samazinātu DKI līdz apmēram 0%. DKI metodoloģija jau ir pilnībā noteikta un ieviesta visam Audi zīmolam, un sākusies saziņa visa uzņēmuma mērogā.

Tuna Cjui (Tong Qu), inženiere-izstrādātāja, HAD Mobility Service Systems, Ķīna

Tuna strādā pie projekta „Bērnu sabiedriskās drošības sistēma transportlīdzekļos“. Audi tehnoloģija var uzlabot dzīvi bērniem un cilvēku sabiedrībai. Tunas projekta uzdevums ir izmantot transportlīdzekļu aprīkojumu, lai atpazītu sabiedrībā bērniem draudošās briesmas un drošības un aizsardzības saņemšanai vērstos pie aizbildņa un policijas. Šis projekts attiecas uz Ilgtspējīgas attīstības mērķiem „rūpniecība, inovācija un infrastruktūra“, „ilgtspējīgas pilsētas un kopienas“ un „miers, taisnīgums un spēcīgas institūcijas“.

Natālija Ribicka (Natalie Rybicki), lietotu automobiļu patērētāju un uzņēmējdarbības pētījumu koordinatore un datu analītiķe, Vācija

Natālijas projekta „Vienu stundu nedēļā atpakaļ skolā!“ uzdevums ir maznodrošinātiem imigrantu bērniem sniegt bezmaksas individuālās apmācības iespējas un uzlabot viņu sekmes klasē. Viņa cenšas pavadīt laiku ar šiem bērniem, personīgi interesēties un izrādīt rūpes par viņiem.