Audi A3 Sportback > Audi Latvija | Audi.lv

Aktualitātes

  • Untitled.png
Untitled.png

Jaunākie Audi RS modeļi izaicina sacīkšu trasi Lietuvā


Vakar, 15. septembrī, vadošo Latvijas un Lietuvas auto žurnālistu rīcībā tika nodoti Audi RS 4, RS 5, RS 6, R8, kā arī jaunākais RS saimes pārstāvis, kas sasniedzis Baltiju – RS Q8. Mediju pārstāvji vēlreiz pārliecinājās par Audi RS modeļu nepārspējamo jaudu, kas priecē auto entuziastus jau kopš 1994. gada. Pirms 25 gadiem, kad dienasgaismu ieraudzīja pirmais Audi RS modelis – Audi RS2 Avant –, RS modeļu līnija ir ievērojami paplašināta, sniedzot dinamiskas braukšanas piekritējiem izcilu veiktspēju, ātrumu un nodrošinot unikālu braukšanas pieredzi.

20200915_Audi_RS_3.jpg
Pērn Audi atzīmēja RS saimes 25 gadu jubileju, kam par godu atjauninājumus piedzīvojuši gandrīz visi RS modeļi, kā arī arvien tiek paplašināta sportisko modeļu gamma. Pulcējot Baltijā vēl nebijušu skaitu RS modeļu, “Nemuno žiedas” sacīkšu trasē Kačerginē, Lietuvā, vienuviet tika pulcēti vadošie Latvijas un Lietuvas auto eksperti. Pieredzējušu instruktoru pavadībā, žurnālistiem tika dota iespēja izmēģināt aktuālos Audi RS modeļus visā to pilnībā, izbaudot gan auto veiktspēju, gan vadāmību izteikti sportiskā vidē.

“Nemuno žiedas” trasē žurnālistiem testēšanai bija pieejami deviņi jauni Audi RS spēkrati ar kopējo jaudu 4470 ZS, kas Baltijas mērogam ir neierasti jaudīgs testa auto arsenāls. Īpašu viesu uzmanību izpelnījās RS modeļu saimes jaunpienācējs Audi RS Q8 ar četru litru V8 dzinēju un 600 ZS jaudu, kas ir sportiskākais Audi modeļu gammas SUV un apvieno sevī gan eleganci, gan veiktspēju – paātrinājums līdz 100 km/h aizņem vien 3,8 sekundes. Taču šoreiz bija iespēja pārliecināties ne tikai par auto dinamiku sacīkšu trasē, bet arī par pilnvērtīga SUV īpašībām ārpus trases asfaltētās daļas. Arī jaunākā RS 6 modeļa versija neatstāja vienaldzīgos. Agresīvais eksterjera dizains zem sevis slēpj 600 ZS / 800 Nm jaudas agregātu, kas nodrošina 3,6 sekunžu sprintu līdz simtam. Tam pretī dragreisa sacensībās stājās Audi R8 ar 570 ZS jaudu un 3,4 sekundēm līdz 100 km/h. Niecīgo jaudas atšķirību dalībniekiem bija iespējams kompensēt ar zibenīgu reakciju. Taču jāmin, ka Audi RS modeļi ir kas daudz vairāk par ātriem trases auto, jo komforts, drošība un ergonomika ir līdzvērtīgas zīmola pamatvērtības.
20200915_Audi_RS_2.jpg
“Jau izsenis Audi zīmols nereti tiek asociēts ar sportiskiem sasniegumiem un arvien paplašinātā RS modeļu saime apliecina, ka šis sportiskais Audi gars arvien ir aktuāls arī mūsdienās,” stāsta Moller Baltic Import Audi zīmola vadītājs Ilgvars Ļubka. “Auto pasaule ļoti strauji attīstās, un tas ir redzams arī Audi RS modeļu segmentā – auto veiktspējas, vadāmības un drošības rādītāji kļūst arvien iespaidīgāki, kas tiek sasniegts, izmantojot aizvien modernākas tehnoloģijas.”

Moller Baltic Import Latvijā un Lietuvā šogad jau pieņēmis vairāk nekā 20 RS modeļu pasūtījumus, kas ir lielākais RS modeļu īpatsvars pēdējo gadu laikā. “Audi piedāvā ļoti plašu sportisko modeļu klāstu, kas būtiski paplašina interesentu loku. Ikkatrs auto entuziasts var piemeklēt savām vēlmēm atbilstošu RS modeli – sākot no kompaktā RS 3, kā jauno modeli gaidām nākamgad, līdz praktiskiem un ātriem RS 4, RS 5, RS 6, RS 7, jaudīgiem SUV RS Q3 un RS Q8. Un nevaram aizmirst arī par Audi R8 superauto,” skaidro Ilgvars Ļubka.

Unikālo pasākumu medijiem nodrošināja “Audi Latvija” sadarbībā ar “Audi Sport Driving Academy by Autojuta”.