Audi A3 Sportback > Audi Latvija | Audi.lv

Aktualitātes

  • Untitled.png
Untitled.png

Audi piedāvā Q2 uzlabotā veidolā


Pirms četriem gadiem Audi ar pirmās paaudzes Q2 uzstādīja jaunu latiņu pilsētas krosoveru kategorijā, gūstot milzu panākumus. Tagad Q2 progresīvais raksturs ir vēl labāk redzams – automobiļa profils, pateicoties jaunajiem priekšējiem lukturiem, tagad ir vēl iespaidīgāks, savukārt papildu Audi connect pakalpojumi un vadītāja palīgsistēmas automobili padara lietotājam vēl ērtāku. Audi Q2 piesaista uzmanību gan vizuāli, gan arī ar vēl patīkamāku braukšanu.

20200901_Audi_Q2_New_1.jpg
Daudzstūru princips: eksterjers
Audi Q2 ir izturīgs un daudzpusīgs automobilis ikdienai un atpūtai, kura raksturs atspoguļojas tā aprisēs – tās ir sportiskas, pagarinātas un vienlaikus spēcīgas, turklāt izteiksmīgie stūri un malas rada pārliecinošu kompaktklases SUV izskatu. Pēc uzlabojumiem Q2 ir kļuvis par dažiem milimetriem garāks un tagad ir 4,21 metru garš, bet platums (1,79 metri) un augstums (1,54 metri) ir saglabājies nemainīgs. Gaisa pretestības koeficients 0,31 (ar sporta balstiekārtu) ir viens no augstākajiem šajā segmentā.

Tagad arī automobiļa aizmugures līnijās dizaineri ir izmantojuši daudzstūra motīvu, kas jau iepriekš bija raksturīgs priekšas un sānu līnijām. Bamperī ir iebūvēts difuzors ar lieliem piecstūriem. Arī automobiļa priekšpusē ir veiktas izmaiņas – virsmas zem priekšējiem lukturiem padarītas efektīgākas, savukārt astoņstūra Singleframe radiatora restē ir daudzstūru motīva interpretācija. S line un papildaprīkojuma līnijas starp radiatora resti un motora pārsegu veido šauras spraugas, izceļot ikonisko Audi sport quattro.

Papildaprīkojumā: LED vai Matrix LED
Audi Q2 tagad jau standarta aprīkojumā ir ar priekšējiem LED lukturiem, savukārt Matrix LED priekšējie lukturi pieejami papildaprīkojumā. Vienā modulī izvietotas septiņas atsevišķas LED gaismas diodes, kas rada viedi kontrolētu tālo gaismu. Tā ceļu izgaismo pēc iespējas spožāk, neapžilbinot citus ceļu satiksmes dalībniekus.

Jauna komplektācijas stratēģija: interjers un aprīkojums
Plašais Audi Q2 salons paredzēts pieciem pasažieriem. Interjers atspoguļo eksterjera piesātināto dizaina valodu. Jaunu izskatu ieguvušas arī ventilācijas lūkas un pārnesumkārbas svira un S tronic pārnesumkārbas manipulators, kas pieejams papildaprīkojumā. Q2 klienti standarta komplektācijas interjera vietā var pasūtīt S line interjeru. Abas interjera versijas ir brīvi kombinējamas ar trim eksterjera variantiem.
Kompaktklases SUV krāsu paletē ir piecas jaunas krāsas – Audi modeļiem vēl nebijusi ābolu zaļā, kā arī Manhattan pelēkā, Navarra zilā, bultu pelēkā un turbo zilā, kas pirmo reizi pieejama Q2.

Kompaktklases SUV bagāžas nodalījuma ietilpība joprojām ir 405 litri, to iespējams paplašināt līdz 1050 litriem, nolokot aizmugures sēdekļus. Vienlaikus ir arī iespēja izvēlēties elektronisku bagāžas nodalījuma atvēršanas un aizvēršanas sistēmu, kā arī pievienot sakabes āķi.
20200901_Audi_Q2_New_2.jpg
Digitālā pasaule: darbība, ekrāni, informācija un izklaide, Audi connect
Arī funkcionalitāte un ekrānu klāsts ir paplašināts vairākos līmeņos – no analoga instrumentu paneļa un MMI radio plus līdz Audi virtual cockpit ar 12,3 collu lielu ekrānu un MMI navigation plus ar 8,3 collu ekrānu. Tas darbojas ar grozāmu spiedpogu apakšējā viduskonsolē (MMI touch) vai ar balss kontroles sistēmu. Mazo SUV segmentā unikāla ir apskaņošanas sistēma Bang & Olufsen Premium Sound System, ko veido 14 skaļruņi ar 705 vatu jaudu.

Ar augsta līmeņa informācijas un izklaides sistēmu Q2 ienāk Audi connect pakalpojumi, tostarp ceļu satiksmes informācija tiešsaistē. Jauno pakalpojumu vidū ir Audi connect emergency call & service un Audi connect remote & control. Abas šīs unikālās sistēmas ļauj īpašniekam attālināti aizslēgt transportlīdzekli vai, piemēram, pārbaudīt degvielas uzpildes līmeni un atlikušo kilometru skaitu līdz nākamajai uzpildei. Šīm darbībām īpašnieks savā viedtālrunī var izmantot bezmaksas lietotni myAudi.

Piecas spēcīgas braukšanas jaudas: trīs TFSI un divi TDI dzinēji
Audi Q2 Vācijas tirgū nonāks ar spēcīgu benzīna dzinēju – 1,5 TFSI rada 110 kW (150 ZS) jaudu un 250 Nm griezes momentu. Pie zemas noslodzes vai dzinēja ātruma tā efektivitātes sistēma cylinder on demand (COD) uz laiku deaktivizē otro un trešo cilindru.
Līdz gada beigām TDI un TFSI dzinēju klāsts tiks papildināts. Q2 ar 1,5 TFSI dzinēju standarta komplektācijā pieejams ar manuālu sešu ātrumu pārnesumkārbu, iespējams izvēlēties arī septiņu ātrumu S tronic pārnesumkārbu. Atsevišķām dzinēju versijām pieejama quattro pilnpiedziņa.

No pilnizmēra klases: vadītāja palīgsistēmas
Palīgsistēmas Q2 ir tieši tādas pašas kā pilnizmēra klases automobiļiem. Standarta Audi pre sense front system izmanto radaru, kas kontrolē automašīnas priekšpusi, tādējādi palīdzot izvairīties vai novērst ceļu satiksmes negadījumus. Standarta komplektācijā iekļauta arī brīdinājumu sistēma par joslu šķērsošanu. Papildkomplektācijā iespējams papildus izvēlēties sistēmas, kas iedalītas “Drive”, “Safety” un “Park” kategorijās.

Cenas: sākot no aptuveni 25 000 eiro, “edition one” nonākšana tirgū
Audi Q2 iepriekšpārdošana Eiropas tirgū sāksies 2020. gada rudenī. Vācijā cena būs sākot no aptuveni 25 000 eiro. Nonākšanu tirgū papildinās īpašs “edition one” modelis ar ekskluzīvu aprīkojumu, auto būs ābolu zaļā vai bultu pelēkā krāsā. Detaļas, piemēram, spoguļu ietvari un Audi riņķi būs melnā krāsā. Izskatu akcentēs Matrix LED priekšējie lukturi, 19 collu riteņi no Audi sport un sporta balstiekārta.