Audi Q6 e-tron otrās paaudzes digitālā OLED tehnoloģija piedāvā jaunu izpratni par apgaismojumu > Sākumlapa

Audi Q6 e-tron otrās paaudzes digitālā OLED tehnoloģija piedāvā jaunu izpratni par apgaismojumu

Ar otrās paaudzes digitālajiem OLED aizmugurējiem lukturiem Audi Q6 e-tron paceļ auto lukturu dizainu, funkciju klāstu un ceļu satiksmes drošību jaunā līmenī. Audi pakāpeniski attīsta šo auto lukturu tehnoloģiju no ceļa apgaismojuma sistēmas par viedajiem displejiem, kas spēj sazināties ar citiem satiksmes dalībniekiem, attēlojot informāciju uz ceļa virsmas vai lukturos. Līdz ar jauno Audi Q6 e-tron savu pasaules debiju piedzīvo arī aktīvais digitālā apgaismojuma paraksts.

360 degree exterior view Audi A3 Sportback TFSI e

Apgaismojuma paraksts un kustība

Iztēlojoties aktīvo digitālo gaismas parakstu, klientiem jāiedomājas, ka priekšējie un aizmugurējie automobiļa lukturi pirmajā acu mirklī izskatās dzīvi. Šāda veida gaismas parakstu nodrošina programmatūras modulis vienā no Audi Q6 e-tron galvenajām sistēmām, ko kopīgi izstrādājis Audi un grupas programmatūras uzņēmums CARIAD. Otrās paaudzes digitālo OLED aizmugurējo lukturu gadījumā seši 360 segmentu OLED paneļi ik pēc desmit milisekundēm ģenerē jaunu attēlu, izmantojot īpaši izstrādātu algoritmu. Šis algoritms nodrošina aktīvajam digitālajam gaismas parakstam iespēju demonstrēt automašīnas “dzīvīgumu” un spēju mijiedarboties, padarot Q6 e-tron “smadzeņu darbību” redzamu ar pastāvīgu kustību.

Aktīvais digitālais gaismas paraksts priekšpusē tiek izveidots, algoritmam mijiedarbojoties ar 12 aptumšojamiem segmentiem, savukārt aizmugurē tiek izmantoti visi digitālie OLED segmenti. Atsevišķi gaismas segmenti mijiedarbojas, lai gaismas signāla kopējais attēls gaismas intensitātē nemainītos.

360 degree exterior view Audi A3 Sportback TFSI e

Pilnīgi jauns dizains

Pirmo reizi digitālie OLED aizmugurējie lukturi spēj īpašā veidā komunicēt ar apkārtējo vidi. Segmentu skaits uz vienu digitālo OLED paneli ir palielinājies no sešiem līdz 60, salīdzinot ar pirmo paaudzi. Q6 e-tron aizmugurējos lukturos tiek izmantoti seši OLED paneļi kopumā ar 360 segmentiem.

Audi ievieš jauninājumus arī automašīnas priekšējos lukturos. Nākamās paaudzes digitālie dienas gaitas lukturi un gaismas moduļi tagad ir vizuāli nodalīti, radot lielāku dizaina skaidrību. Šajā jaunajā digitālo dienas gaitas lukturu evolūcijā dizaineri ir izstrādājuši atsevišķas gaismas diodes, kopumā 70, kā caurspīdīgus 3D objektus. Digitālo dienas gaitas lukturu priekšējai daļai ir precīza prizmatiska struktūra, savukārt tos ieskauj metāliska 3D apdare, lai pievērstu uzmanību automašīnas digitālajām acīm.

360 degree exterior view Audi A3 Sportback TFSI e

Uzlabota drošība

Tuvuma noteikšanas funkcija, kas pazīstama citos Audi modeļos, jaunajā Q6 e-tron tikusi paplašināta, iekļaujot komunikācijas gaismas. Integrēta ar digitālajiem OLED aizmugurējiem lukturiem, tā brīdina citus satiksmes dalībniekus par iespējamiem negadījumiem un avārijām, aizmugurējos lukturos parādot īpašu statisku gaismas parakstu ar integrētiem brīdinājuma simboliem un tradicionālus grafiskos elementus kritiskās ceļa situācijās. Tāpat kā uzlabotajā satiksmes informācijas sistēmā A8 modelī, kas brīdina satiksmes dalībniekus par negadījumiem vai apdraudējumiem, izmantojot digitalizētos priekšējos lukturus, komunikācijas gaismas izmanto spieta (swarm) datus.

Komunikācijas gaismas piešķir arī papildu dimensiju brīdināšanas funkcijai. Iepriekš tā informēja pasažierus, tikai izkāpjot no automašīnas, piemēram, ja tuvojas cita automašīna vai velosipēds. Tagad īpaši pielāgots gaismas paraksts aizmugurējā luktura grafiskajos elementos brīdina arī velosipēdistus vai autovadītājus, kas tuvojas no aizmugures. Šādā veidā Audi Q6 e-tron paplašina savu drošības konceptu arī attiecībā uz citiem satiksmes dalībniekiem, uzlabojot kopējo ceļu satiksmes drošību.

Komunikācijas gaismas izmanto arī īpašu gaismas parakstu automobiļa priekšpusē un aizmugurē, lai norādītu Park Assist statusu, kad automašīna atrodas režīmā ar automatizētu novietošanu stāvvietā. Tādējādi tuvumā esošiem satiksmes dalībniekiem kļūst skaidrs, ka automašīnai drīkst droši tuvoties.

360 degree exterior view Audi A3 Sportback TFSI e

Jauna līmeņa brīvība

Ar līdz pat astoņiem digitālajiem gaismas parakstiem priekšējiem un aizmugurējiem lukturiem vadītāji var baudīt jauna līmeņa brīvību sava Q6 e-tron personalizēšanā. Klienti var izvēlēties parakstu vienā no diviem veidiem, izmantojot lietotni myAudi vai automašīnā ar MMI palīdzību. Papildu komplektācijā pieejami seši papildu paraksti ar apgaismojuma veidu, kad ierodaties mājās vai dodaties prom, un tam klāt arī atbilstošs digitālais gaismas paraksts.

Izmantojot myAudi lietotni, klienti var aktivizēt savus personīgos gaismas parakstus, atrodoties ārpus automobiļa, un izjust dinamisko apgaismojumu un gaismas parakstu funkciju, kas iestatīta, ierodoties mājās vai dodoties prom. Tas pats attiecas uz komunikācijas gaismām otrās paaudzes digitālajos OLED aizmugurējos lukturos un tuvuma noteikšanas funkciju. Matrix LED priekšējie lukturi spēj demonstrēt zīmju atspīduma slāpēšanas un objektu maskēšanas funkciju.

Lai Q6 e-tron personalizētu vēl vairāk, klienti var papildus iegādāties digitālo gaismas parakstu LED priekšējiem lukturiem/Matrix LED priekšējiem lukturiem un digitālajiem OLED aizmugurējiem lukturiem pēc automašīnas iegādes, izmantojot aprīkojumu pēc pieprasījuma (Functions on Demand). Klienti var iegādāties konkrētu papildu aprīkojumu uz nenoteiktu vai ierobežotu laiku. Šī iespēja ļauj Audi klientiem personalizēt savu Q6 e-tron ar līdz pat astoņiem digitālajiem gaismas parakstiem, lai tie atbilstu klienta vēlmēm.

360 degree exterior view Audi A3 Sportback TFSI e