Audi A3 Sportback > Audi Latvija | Audi.lv

Aktualitātes

  • Untitled.png
Untitled.png

Vēl dinamiskāk, vēl jaudīgāk, vēl vairāk braukšanas prieka – jaunie Audi S3 Sportback un S3 Limousine


Pirms vairāk nekā 20 gadiem Audi ar pirmo S3 modeli atklāja sportisko premium kompaktizmēra automobiļu tirgus segmentu. Tagad zīmols prezentē jauno paaudzi – S3 Sportback un S3 Limousine. To 2.0 TFSI dzinējs rada 310 ZS jaudu un 400 Nm griezes momentu. Abi modeļi no 0 līdz 100 km/h ieskrienas vien 4,8 sekundēs. Septiņu pārnesumu S-tronic ātrumkārba, quattro pilnpiedziņa ar inteliģento kontroli un S modeļiem specifiskā balstiekārta ar papildaprīkojumā pieejamo amortizatoru kontroli bez piepūles nodrošina nepieciešamo jaudu. Vairākas citas jaunas funkcijas, tostarp pārvaldes koncepts, informācijas un izklaides sistēma, kā arī asistentu sistēmas paspilgtina S3 modeļu moderno raksturu.

05_Audi_S3_Sportback.jpg
Raksturīgs dizains un gaismas
Jauno S3 modeļu dinamiskais raksturs ir uzreiz pamanāms. Automobiļu priekšā dominē Singleframe radiatora reste, izteiksmīgas gaisa atveres un sāna spoguļu korpusi ar spīdīga alumīnija apdari. Savukārt virsbūves “plecu” līnija izteiksmīgi stiepjas no aizmugurējiem līdz priekšējiem lukturiem. Durvju zonā virsbūve ir ieliekta, kas ir jauns Audi dizaina elements, kas vēl vairāk izceļ riteņu arkas.
S3 Sportback un S3 Limousine papildaprīkojumā pieejams ar Matrix LED priekšējiem lukturiem. To digitālās dienas gaismas sastāv no pikseļu stariem, kas veidoti no līdz pat 15 LED segmentiem. Automobiļa aizmugurē esošais lielais difuzors un četri izplūdes sistēmas uzgaļi paspilgtina sportisko izskatu.

Jaudīga piedziņa
Jaunie S3 modeļi aprīkoti ar 2.0 TFSI dzinēju, kas rada 310 ZS jaudu un 400 Nm griezes momentu. Tādi augsto tehnoloģiju papildinājumi kā Audi vārstu atvēršanas sistēma (AVS), kas pēc nepieciešamības pielāgo ieplūdes vārstu atvērumu, nozīmē, ka sadegšanas kameras tiek atbilstoši piepildītas, bet termiskā pārvaldība palīdz nodrošināt augstu efektivitāti. Abi modeļi no 0 līdz 100 km/h paātrinās 4,8 sekundēs, bet maksimālais ātrums ir elektroniski ierobežots pie 250 km/h. Autovadītājam ir iespēja izmantot Audi Drive Select sistēmu, lai padarītu jaudīgā četru cilindru turbo dzinēja skaņu vēl izteiksmīgāku.
Iespaidīgā jauda tiek nodrošināta ar septiņu pārnesumu S-tronic ātrumkārbu, kas zibenīgi pārslēdz ātrumus, brīvgaitas funkciju un quattro visu riteņu piedziņu. Hidrauliskais daudzplākšņu sajūgs, kas atrodas aizmugurējās ass priekšā, ir maināms un pēc vajadzības sadala griezes momentu starp priekšējo un aizmugurējo asi, apvienojot dinamisku veiktspēju, stabilitāti un efektivitāti. To iespējams pārvaldīt ar jaunu modulāro dinamisko vadības kontroles sistēmu, kas cieši sasaista quattro piedziņu ar elektronisko stabilizācijas kontroles (ESC) sistēmu un regulējamajiem amortizatoriem, kas pieejami papildu aprīkojumā.

Dinamiska balstiekārta
Ar četru sviru aizmugurējo asi un progresīvo stūrēšanu standarta komplektācijā pieejamā balstiekārta piedāvā visu, kas nepieciešams patīkamai braukšanai. Tā pazemina virsbūves augstumu par 15 milimetriem. Papildus iespējams pasūtīt arī S sērijas sporta balstiekārtu ar amortizatoru kontroles funkciju. S3 modeļi standartā aprīkoti ar 18 collu diskiem, bet 19 collu diski pieejami papildkomplektācijā.
02_Audi_S3_Limousine.jpg
Plašas telpas koncepts
Salīdzinot ar priekšgājējiem, jaunie S3 modeļi ir kļuvuši lielāki – Sportback un Limousine ir attiecīgi par trīs un četriem centimetriem garāki, bet abi modeļi ir par trīs centimetriem platāki.
Piecu durvju automobiļa garums tagad ir 4,34 metri, bet četru durvju modelis ir 4,5 metrus garš. Neņemot vērā pāris minimālas atšķirības, abi virsbūvju varianti ir identiski platuma (1,82m), augstuma (1,43m) un garenbāzes (2,64m) ziņā. Salonā tagad ir vairāk vietas plecu un elkoņu zonā. S3 Sportback bagāžas nodalījuma tilpums ir no 325 līdz 1145 litriem atkarībā no aizmugurējo sēdekļu novietojuma, bet Limousine bagāžas nodalījuma ietilpība ir 370 litri.

Sportisks interjers
Jauno S3 modeļu sportiskais dizains ir pamanāms arī interjerā. Izteiktās ventilācijas lūkas saplūst ar instrumentu paneli, pastiprinot sportisko raksturu. 10,25 collu digitālais displejs ir pieejams standarta aprīkojumā. Papildu aprīkojumā pieejams arī Audi Virtual Cockpit un tā Plus versija. Modeļiem ir jauni, īpaši izstrādāti sporta sēdekļi, kuru standarta aprīkojumā esošie pārvalki pamatā ir izgatavoti no pārstrādātām PET pudelēm, savukārt to dizainu paspilgtina izteiksmīgas šuves.

Jaunas paaudzes informācijas un izklaides sistēma
Jauno S3 modeļu MMI pārvaldes konceptu darbina trešās paaudzes modulārā informācijas un izklaides platforma (MIB 3), padarot maršrutu plānošanu elastīgu un precīzu. Navigācija piedāvā prognozes par satiksmes situācijas attīstību, augstas izšķirtspējas satelītu uzņēmumus no Google Earth un informāciju par satiksmes plūsmu. Atsevišķus uzstādījumus, tostarp biežāk izraudzītos galamērķus vai gaisa kondicionēšanas sistēmas režīmus, iespējams saglabāt līdz sešos lietotāju profilos.
Audi Connect Online pakalpojumi arī ietver Car-To-X funkciju, kas palīdz atrast brīvas autostāvvietas vai izvēlēties ātrumu, lai pielāgotu braukšanu luksoforu zaļās gaismas posmiem tādās Vācijas pilsētās kā Diseldorfā un Ingolštatē.

Noderīgas autovadītāja asistentu sistēmas
Autovadītāja asistentu sistēmas jaunajos S3 modeļos demonstrē Audi tehnisko izcilību. Audi Pre sense front, Swere Assist ar Turn Assist un Lane departure warning sistēmas, kas palīdz novērst negadījumus, iekļautas standarta aprīkojumā. Savukārt tādas asistentu sistēmas kā Lane change un Exit warnings, kā arī Cross-traffic un Park Assist pieejamas papildaprīkojumā.