Jaunais Audi Q3 Sportback > Audi Latvija | Audi.lv

Aktualitātes

  • q3sb_1400x438.jpg
q3sb_1400x438.jpg

Pilnībā jaunais Audi Q3 Sportback jau Latvijā

Šī gada jūlijā prezentētais jaunais Audi Q3 Sportback no šodienas, 10. oktobra, ir aplūkojams arī Latvijā – Audi dīleru centros Moller Auto Rīga un Moller Auto Lidosta. 2.0 TDI ar 150 ZS jaudu sākumcena ir 39 130 eiro, savukārt Q3 Sportback 1.5 TFSI ar 150 ZS jaudu pievienosies vēlāk šogad, un tā aptuvenā sākumcena būs 35 000 eiro. Audi zīmola pirmo kompakto krosoveru jo īpaši novērtēs tie autovadītāji, kuriem ikdienā patīk izbaudīt sportisku un dinamisku braukšanu.

Lejuplādēt visu
00:00 | 00:00
Audi_Q3_Sportback (23).jpg
Audi_Q3_Sportback (23).jpg
Izteiksmīga āriene
Jauno Audi modeli raksturo spilgts dizains un izcila precizitāte, savukārt melnā priekšējā astoņstūru Singleframe radiatora reste, kas ir izteikti trīsdimensionāla, izceļ modeļa sportiskumu. Tas pats attiecināms uz trapecveida gaisa ieplūdes kanāliem un izteiksmīgajiem bamperiem ar plakanu apakšmalu. Zemā jumta līnija stiepjas līdz pat aizmugurei un noslēdzas ar jumta spoileri. Tādējādi Audi Q3 Sportback izskatās krietni garāks par Audi Q3. Turklāt SUV kupeja ir par gandrīz trīs centimetriem zemāka, radot krietni muskuļotāku izskatu. Spēcīgās kontūras virs riteņiem piesaista uzmanību quattro visu riteņu piedziņai, kas vairumam dzinēju pieejama standarta aprīkojumā. “Autovadītāji arvien vairāk novērtē ērtu ikdienas braukšanu apvienojumā ar iespēju izbaudīt arī sportisku pārvietošanos ārpus pilsētas un bezceļa apstākļos, tādēļ sagaidām, ka jaunais Q3 Sportback iegūs atsaucību premium kompakto krosoveru vidū,” norāda Ilgvars Ļubka, Audi zīmola vadītājs Latvijā un Lietuvā.

Sportisks visos ceļa apstākļos
Pateicoties standarta aprīkojumā pieejamai progresīvajai stūres iekārtai un sporta balstiekārtai, Audi Q3 Sportback piedāvā izcilus braukšanas apstākļus gan pilsētvidē, gan arī uz šosejas, kur lieti noder automobiļa dinamika. Papildu aprīkojumā balstiekārta pieejama ar regulējamiem amortizatoriem, kas vēl vairāk palielina dinamiskuma un komforta iespējas. Atkarībā no braukšanas situācijas, ceļa apstākļiem un personīgajām vēlmēm autovadītājs var dažādot automobiļa īpašības, izmantojot standarta dinamiskās vadības sistēmu Audi Drive Select sešos profilos, tostarp bezceļa režīmu. Papildus dzinēja un transmisijas uzstādījumiem šī sistēma arī ietekmē elektroniski regulējamus amortizatorus un stūrēšanas palīgsistēmu. Papildu aprīkojumā pieejamā Hill Descent Control sistēma palīdz saglabāt nemainīgu autovadītāja izraudzītu ātrumu nogāzē, kas ir lielāka par 6%.

TFSI, TDI, S tronic, quattro – piedziņa
Latvijā sākotnēji jaunais Audi Q3 Sportback iegādei būs pieejams ar vienu benzīna dzinēju – 2.0 TFSI ar 230 ZS lielu jaudu un trīs dīzeļa dzinējiiem – 2.0 TDI ar 150 ZS lielu jaudu, manuālo pārnesumkārbu un quattro pilnpiedziņu, 2.0 TDI ar 150 ZS lielu jaudu un S tronic pārnesumkārbu, kā arī 2.0 TDI ar 190 ZS lielu jaudu. Nedaudz vēlāk šogad pievienosies vēl viena benzīna dzinēja versija – 1.5 TFSI un tā jauda būs 150 ZS.

Interjers un telpas koncepts
Audi Q3 Sportback ir 4,5 metrus garš, 1,84 metrus plats un 1,56 metrus augsts, bet tā riteņu garenbāze ir 2,68 metri, kas ļauj ievērojami pārveidot automobiļa interjeru. Aizmugurē ir trīs pasažieru sēdvietas, kuras jau standartā iespējams gareniski pārvietot par 13 cm, bet muguras atbalsti ir sadalīti trīs daļās un to sagāzumu iespējams pielāgot septiņos režīmos. Bagāžas nodalījuma tilpums variē no 530 līdz 1 400 litriem, savukārt iekraušanas grīdu iespējams pielāgot divos līmeņos.

Displeji un vadība
Audi Q3 Sportback standarta aprīkojumā ir iekļauts digitālais mērinstrumentu panelis ar ekrānu, kura izmērs pa diagonāli ir 10,25 collas un kuru autovadītājs pārvalda, izmantojot daudzfunkcionālo stūri. Augstākā līmeņa sistēmā MMI Navigation plus ir pieejama Audi virtuālā vadītāja informācijas sistēma, kas piedāvā dažādas papildu funkcijas, bet skārienjutīgs 10,1 collas liels ekrāns ir izvietots centrālajā daļā. Kad tiek izvēlēta funkcija, tas rada akustisku atbildes reakciju. Līdzīgi kā Audi lielizmēra klases modeļos to aptver plata spīdīgi melna apdare. Izvēlnes struktūru papildina vadības ierīce, kas izmanto dabisku valodu un spēj uztvert arī brīvi izteiktus vārdus. Navigācijas galamērķu ievadīšana un MMI meklēšana ir balstīta uz brīvu teksta ievadi.

Informācijas un izklaides sistēma un Audi Connect
Līdz ar MMI Navigation plus automobilī pieejams arī Audi Connect tiešsaistes pakalpojums LTE Advanced ātrumā. Pateicoties Audi automobiļu savstarpējai savienojamībai, Q3 Sportback saņem un nodrošina informāciju par stāvvietām ceļa malās, bīstamām vietām un ātruma ierobežojumiem, kas tiek uztverti ar borta kameru un automašīnas sensoriem. Informācija par luksoforu darbību ir jauna funkcija starp Car-to-X pakalpojumiem. Automobilis iegūst informāciju no pilsētas satiksmes datora, līdz ar to autovadītājs saņem informāciju par luksofora darbības fāzēm, kas ļauj autovadītājam pielāgot savu braukšanas ātrumu. Tādējādi tiek palielināta efektivitāte un uzlabota satiksmes plūsma. Šis piedāvājums sākotnēji tiks nodrošināts atsevišķās Eiropas pilsētās un tiks pakāpeniski paplašināts atkarībā no pilsētu infrastruktūras. Bezmaksas myAudi App un Audi viedtelefonu saskarne nodrošina savstarpēju savienojamību starp automobili un viedtālruni.

Autovadītāja atbalsts ikdienā – palīgsistēmas
Audi Q3 Sportback drošībai tiek izmantota virkne palīgsistēmu. Tās ietver brīdinājumu par izbraukšanu no joslas un par joslas maiņu. Kamēr pirmā sistēma palīdz autovadītājam noturēties joslā, otrā norāda uz kritiskām situācijām joslas maiņas brīdī, piemēram, ja aklajā zonā atrodas automobilis. Adaptīvā kruīza kontroles sistēma tiek piedāvāta papildu aprīkojumā. Tā samazina autovadītāja noslogojumu gareniskajā un sāniskajā vadībā. Modernās sistēmas, tostarp 360 grādu kameras, palīdz novietot automašīnu stāvvietā vai manevrēšanas laikā. Tās MMI ekrānā uzrāda SUV kupejas tuvāko apkārtni, ko autovadītājs var izvēlēties no vairākām perspektīvām. Parkošanās palīgsistēma automātiski vada automobili, iebraucot un izbraucot no stāvvietas. Ja, piemēram, autovadītājs vēlas atpakaļgaitā izbraukt no stāvvietas, aizmugurējā Cross Traffic Assist sistēma brīdina par tuvojošos transportlīdzekli, ko sistēma klasificē kā bīstamu.