Charging tips > Uzlāde > Audi Latvija | Audi.lv

Vienkārši padomi ilgākam akumulatora darbības laikam

Mūsu akumulatori ir elektroautomobiļa sirds, un to izstrādē ir padomāts par visaugstāko kvalitāti, drošību un ilgu darbības laiku. Tomēr ekspluatācijas laikā normāla novecojuma rezultātā akumulatora ietilpība jeb tajā uzglabājamās enerģijas daudzums samazinās. Labās ziņas ir tādas, ka jūsu uzlādes un lietošanas paradumi var ietekmēt akumulatora darbības laiku un jūs varat ilgstoši saglabāt akumulatora ietilpību, ievērojot dažus vienkāršus ikdienas lietošanas noteikumus. Tā tiek saglabāta sākotnējā nobraukuma rezerve, un jūs aktīvi palīdzat saglabāt sava elektroautomobiļa vērtību.

Three basic rules

Trīs pamata noteikumi

Ilgākam akumulatora darbības laikam.

 1. Vai jūs pārsvarā braucat nelielus attālumus? Ikdienas lietošanai Audi iesaka uzlādes līmeni līdz 80%.
 2. Vai vēlaties pārvietoties lielākos attālumos? Lai sasniegtu maksimālo nobraukuma rezervi, uzlādējiet savu Audi līdz 100% līmenim un pēc iespējas ātrāk dodieties ceļā. Tomēr, ja regulāri uzlādēsiet savu Audi līdz 100%, neievērojot 1. noteikumu, akumulatora nolietošanās paātrināsies, bet lietderīgā akumulatora ietilpība pazemināsies salīdzinoši ātrāk.
 3. Vai vēlaties ilgāku darbības laiku? Novietojot automobili stāvēšanai, parūpējieties, lai uzlādes līmenis būtu no 30% līdz 80%.
Video Mindful charging

Jūsu automobilis palīdz jums rūpēties par akumulatoru

 


Nelieli attālumi
(piemēram, ikdienas braucieni uz darbu, iepirkšanās)

Lieli attālumi
(piemēram, brīvdienu ceļojumi, darba komandējumi, starppilsētu pārbraucieni)

Uzlādes mērķa iestatīšana
myAudi lietotnē un automobilī varat viegli iestatīt maksimālo akumulatora uzlādes līmeni. Tā jums nebūs par to jāuztraucas.

80% konfigurēšana

Audi iesaka pirms tālākiem pārbraucieniem iestatīt 100% uzlādes mērķi, lai iegūtu maksimālo nobraukuma rezervi.

Uzlādes taimeris
Ar uzlādes taimeri varat iestatīt precīzu izbraukšanas laiku. To iespējams ērti izdarīt automobilī vai myAudi lietotnē. Tas nozīmē, ka automātiskā uzlāde līdz iestatītajam akumulatora uzlādes līmenim tiks veikta pēc iespējas tuvāk paredzētajam izbraukšanas laikam. Turklāt pirms došanās ceļā iespējams atdzesēt vai sasildīt salonu līdz vēlamajai temperatūrai.

Priekškondicionēšana papildu komfortam

Iestatiet izbraukšanas laiku, lai izvairītos no laika tērēšanas ar tukšu akumulatoru.

Maršruta plānošana
Pirms došanās ceļā izplānojiet savu maršrutu e-tron maršruta plānotājā. Maršrutā tiek ņemta vērā konkrētā automobiļa nobraukuma rezerve un tiek piedāvātas piemērotas uzlādes stacijas.

e-tron maršruta plānotāja lietošana, ja nepieciešams

Ieteicama e-tron maršruta plānotāja lietošana

Braukšanas režīms

„Efektivitātes” braukšanas režīms samazina enerģijas patēriņu ar efektīvu braukšanas stilu. Tas samazina elektrisko un termisko slodzi uz akumulatoru. Tas palīdz saglabāt akumulatora ietilpību.
Charging tips

Padomi par uzlādi

 • Ātrā uzlāde (lieljaudas uzlāde ar >100 kW) galvenokārt ieteicama tāliem pārbraucieniem, nevis ikdienas lietošanai.
 • Ar lieljaudas uzlādi, paaugstinoties augstsprieguma akumulatora uzlādes līmenim, samazinās uzlādes ātrums. Tāpēc augstsprieguma akumulatora pilnā uzlāde var paildzināt ceļā pavadīto laiku. e-tron maršruta plānotājs palīdz optimāli izplānot uzlādi.
Battery maintenance

 • Lai samazinātu uzlādes laiku tālā pārbraucienā, e-tron maršruta plānotājs izmanto pilno akumulatora ietilpību, ja nepieciešams, un iesaka uzlādēt to virs 80% līmeņa. Pēc tāla pārbrauciena atkal iestatiet mērķa uzlādes līmeni 80% apmērā ikdienas braucieniem.
 • Lietojot e-tron maršruta plānotāju Audi e-tron GT* modelī, augstsprieguma akumulatora temperatūra tiek sagatavota ātrajai uzlādei, lai nodrošinātu maksimālo uzlādes ātrumu.

*Patēriņa un izmešu dati: Elektroenerģijas patēriņš kombinētajā ciklā: 19,6–18,8 kWh/100 km (NEDC); 21,6–19,9 kWh/100 km (WLTP); CO2 izmeši kombinētajā ciklā: 0 g/km.

Battery maintenance

Jūsu akumulatora garantija un kalpošanas laiks

Visu Audi plug-in hibrīdu un pilnībā elektrisko modeļu augstsprieguma akumulatori ir izstrādāti ar mērķi nodrošināt ilgu kalpošanas laiku, un Audi tiem piešķir astoņu gadu garantiju no pirmās piegādes datuma vai 160 000 km nobraukuma garantiju atkarībā no tā, kas iestājas pirmais.

Battery protection

Akumulatora aizsardzība

Iekļautās buferfunkcijas nodrošina jūsu augstsprieguma akumulatoram papildu aizsardzību pret nejaušu pārmērīgu uzlādi un dziļo izlādi, kas varētu izraisīt bojājumus.

 1. kopējā ietilpība (bruto)
 2. kopējā ietilpība (neto)
 3. aizsardzība pret pārmērīgu uzlādi
 4. aizsardzība pret dziļo izlādi

Attēlam ir tikai simboliska, ilustratīva nozīme.

Battery capacity

Akumulators

Elektroautomobiļa augstsprieguma akumulatora ietilpību iedala bruto un neto ietilpībā. Bruto ietilpība norāda augstsprieguma akumulatora visu fizisko ietilpību. Tomēr aizsardzībai pret pašizlādi, kalpošanas laika paildzināšanai un ārkārtas palaides rezerves nodrošināšanai teorētiski pieejamais enerģijas daudzums ir tehniski ierobežots. Šo faktisko izmantojamo enerģiju sauc par neto ietilpību.

Attēlam ir tikai simboliska, ilustratīva nozīme. Akumulatora ietilpības piemēram ir izmantots Q4 e-tron 40* modelis.
*Patēriņa un izmešu vērtības: Enerģijas patēriņš kombinētajā ciklā, kWh/100 km: 17,7–16,3 (NEDC); 20,1–17,3 (WLTP); CO₂ izmeši kombinētajā ciklā, g/km: 0