e-tron: mūsu pilnībā elektriskā piedziņas tehnoloģija | audi.lv

e-tron: mūsu pilnībā elektriskā piedziņas tehnoloģija

Elektrifikācija un digitalizācija ir mūsdienu laikmeta svarīgākās tēmas. Vienlaikus tās ir ceļš uz ilgtspējīgāku nākotni. Audi elektrificētajiem automobiļiem ir e-tron nosaukums.

Kas ir e-tron?

Nākotnes motoriem ir jānodrošina piedziņa bez fosilās degvielas izmantošanas. Tāpēc mēs pievēršamies īpašam enerģijas veidam, kas teorētiski ir pieejams neierobežotā daudzumā: elektroenerģijai. Tā tiek uzglabāta automobiļa grīdā iebūvētos akumulatoros. Audi modeļi, kuros izmantoti akumulatori un elektromotors, ir zināmi ar nosaukumu e-tron.

Vairāk prieka vadītājam un labāk apkārtējai videi

„Akumulatora elektroautomobiļi“ (BEV) piedāvā dažas interesantas priekšrocības, salīdzinot ar iekšdedzes dzinējiem. Tie nerada pilnīgi nekādus lokālos CO₂ izmešus, un līdz ar to samazina arī piesārņojumu pilsētās. Vēl viena priekšrocība pilsētas vidē ir zemais trokšņa līmenis – elektromotors ir gandrīz pilnīgi kluss. Parasti ir dzirdams tikai vēja un riepu radītais troksnis. Acumirklī pieejamais griezes moments nozīmē, ka braukšana nekļūst mazāk aizraujoša. Paātrinājuma ziņā e-tron viennozīmīgi pārspēj lielāko daļu iekšdedzes dzinēju.

Nav jāuztraucas par nobraukuma rezervi

Ja daudz lietojat savu viedtālruni un tajā skatāties videoklipus vai klausāties mūziku, parasti vienai pilnai dienai nepietiek ar vienu akumulatora uzlādi. Arī elektroautomobiļa akumulators izlādējas ātrāk, ja braucat sportiski nevis mierīgi. e-tron ļauj neuztraukties par nobraukuma rezervi. Audi izmanto augstas efektivitātes un lielas ietilpības akumulatorus, kas ir piemēroti tāliem pārbraucieniem. Pat ja ceļā nākas apstāties, ātrā uzlāde ļauj jau pavisam drīz atkal turpināt ceļu.