E-mobilitāte | audi.lv

Ceļā uz ilgtspējīgāku nākotni ar elektromobilitāti

Elektromobilitāte ir atslēga uz ilgtspējīgāku mobilitāti visā pasaulē. Tieši tāpēc mēs esam sev izvirzījuši mērķi līdz 2025. gadam piedāvāt 30 elektrificētus transportlīdzekļus, 20 no tiem – pilnībā elektriskus, kas elektriskajā režīmā lokāli nerada absolūti necik CO₂ izmešu. Elektromobilitāte mums ir viena no galvenajām ilgtspējīgākas un klimatam draudzīgākas transporta sistēmas sastāvdaļām.

Audi rūpnīca Briselē: pasaulē pirmā premium segmenta sērijveida ražotne ar sertificētu neitrālu CO₂ bilanci*

Kopš 2019. gada marta Audi e-tron ir pieejams ne tikai kā plug-in hibrīds, bet arī kā pilnvērtīgs elektroautomobilis. Nākamais solis ir Audi e-tron Sportback, elektriskas apvidus kupejas, laišana tirgū. Papildus pašiem automobiļiem, mēs raugāmies arī plašāk – mūsu uzņēmuma mēroga darbības plānā ir izvirzīts mērķis panākt visa transportlīdzekļa dzīves cikla CO₂ bilances neitralitāti, sākot no Audi modeļu ražošanas līdz materiālu pārstrādei.

Audi Mission:Zero vides programmas ietvaros visām Audi ražotnēm līdz 2025. gadam ir jākļūst CO₂ neitrālām. Briseles rūpnīcā to jau ir izdevies realizēt. Atjaunojamās enerģijas izmantošana samazinās ikgadējos CO₂ izmešus par 40 000 tonnu. Audi izmanto zaļo elektroenerģiju Briseles rūpnīcā kopš 2012. gada. 2013. gadā tur tika uzstādīta reģionā lielākā fotoelementu enerģijas sistēma. 2017. gadā notika rūpnīcas paplašināšana. Ar 89 000 kvadrātmetru platību tā aizņem tikpat vietas, cik aptuveni 12,5 futbola laukumi, un ražo tik daudz zaļās elektroenerģijas, cik nepieciešams aptuveni 1500 četru cilvēku ģimenēm gada laikā. Turklāt, iegādājoties biogāzes sertifikātus, ir panākta rūpnīcas apkures CO₂ bilances neitralitāte. Visas pārējās degvielas, krāšņu kurināmā vai šķīdinātāju dedzināšanas radītās emisijas bilancē tiek kompensētas ar tā sauktajiem oglekļa kredīta projektiem.

Audi uzlādes pakalpojums: vairāk nekā 120 000 publiskās uzlādes vietu

Varbūt jūs vēlaties doties tālos ceļojumos ar savu elektroautomobili vai uzlādēt to, kad jums ir brīvs laiks. Varbūt jums mājās vienkārši nav savas uzlādes sistēmas. Lai kurš no šiem iemesliem jums būtu vissvarīgākais, ir nepieciešama publiskās uzlādes infrastruktūra.

Lai varētu izmantot publiskās uzlādes stacijas, Audi piedāvā Audi Charging Service pakalpojumu un Mode 3 kabeli standarta aprīkojumā. Audi Charging Service ļauj izmantot vairāk nekā 120 000 uzlādes vietas 21 Eiropas valstī.

Liela attāluma elektromobilitāte ar IONITY

Paralēli Audi e-tron, mūsu pirmajam pilnībā elektriskajam modelim, mēs piedāvājam risinājumus gan uzlādei mājās, gan esot ceļā. To darām, jo mūsu liela attāluma modelim ir nepieciešams uzticams uzlādes tīkls.

Audi piedalās IONITY projektā, lai nodrošinātu, ka maršrutā, pa kuru braucat ar savu elektroautomobili, ir pietiekami daudz uzlādes staciju. Uzņēmumam ir uzlādes staciju tīkls uz lielākajiem Eiropas autoceļiem. Līdz 2020. gada beigām IONITY nodrošinās ātro uzlādi autoceļu tuvumā aptuveni 400 lieljaudas (HPC) stacijās 25 valstīs. Izmantojot Audi uzlādes pakalpojumu, klienti var uzlādēt savu elektroautomobili IONITY tīklā par zemāku cenu, kā arī izmantot lielāko daļu uzlādes staciju Eiropā, izmantojot tikai vienu karti.

*
Lai panāktu oglekļa izmešu neitralitāti, tiek ievēroti trīs principi. Pirmkārt: efektīva un ilgtspējīga CO₂ izmešu samazināšana. Otrkārt: izvairīšanās no CO₂, tostarp, pārejot uz atjaunojamajiem enerģijas veidiem. Treškārt: CO₂ izmešu kompensēšana, it īpaši attiecībā uz tādiem izmešiem, kas pašlaik ir uzskatāmi par neizbēgamiem, piedaloties klimata aizsardzības projektos.