Charging

Vai uzlāde prasa pārāk ilgu laiku? Vairs nē!

Ar pirmajiem pilnībā elektriskajiem sērijveida modeļiem Audi e-tron un Audi e-tron Sportback un plašo plug-in hibrīdu modeļu klāstu Audi ir kļuvis no klasiska luksusa klases automobiļu ražotāja par elektromobilitātes sistēmu piegādātāju. Pateicoties plašam inteliģentu uzlādes risinājumu klāstam lietošanai mājās vai esot ceļā, jūs varat izbaudīt elektriskas braukšanas priekšrocības bez kompromisiem.

Būtiskākais par uzlādi:

Uzlāde mājās

Mēs piedāvājam šādus variantus jūsu elektroautomobiļa vai plug-in hibrīda uzlādei mājās:

Mobility Check

Pārbaudiet to pats ar Audi Mobilitātes testu

Vai vēlaties ātri un precīzi noskaidrot, cik esat gatavs elektromobilitātei? Izmantojiet mūsu piedāvāto ērto Audi Mobilitātes testu – visa svarīgā informācija un ieteikumi par uzlādi un uzlādes risinājumiem dažu klikšķu attālumā.

Mūsu rīks piedāvā arī sākotnējo uzlādes iespēju novērtējumu, tāpēc iesakām pieaicināt profesionālu elektriķi jūsu mājokļa elektrosistēmas individuālai pārbaudei. Home Check jums piedāvā uzlādes iespēju sākotnējo novērtējumu, tādējādi iesakām papildu individuālo jūsu mājas elektrības pārbaudi uzticēt profesionālam elektriķim – Home Check.

Sākt Audi Mobilitātes testu tagad
Home Check

Profesionāls vērtējums: pārbaudes un uzstādīšanas pakalpojums mājās

Pārbaudes mājās laikā profesionāls speciālists pārbaudīs jūsu elektroinstalācijas piemērotību elektroautomobiļa vai plug-in hibrīda uzlādei. Elektriķis sniegs jums padomu par uzlādes iespējām, kas jau var būt pieejamas, kā arī informēs par visoptimālāko uzlādes risinājumu ar visizdevīgāko uzlādes laiku un izmaksām. Elektriķis var arī izplānot saules paneļu sistēmas integrāciju, ja tāda ir pieejama. Ja elektriķis ieteiks veikt izmaiņas jūsu mājas elektrosistēmā, viņš arī sagatavos jums individuālu piedāvājumu.

Audi partneris labprāt jums piedāvās elektriķi jūsu dzīvesvietas tuvumā, iesaistot mūsu sadarbības partneri „The Mobility House GmbH”. Home Check jūs varat pasūtīt tieši pie sava Audi partnera. Priekšrocība: Audi e-tron vai Audi e-tron Sportback klientiem Home Check izmaksas sedzam mēs ar mūsu sadarbības partnera starpniecību.

Atrast Audi partneri

Mājas uzlādes sistēmas:

e-tron charging system compact

e-tron kompaktā uzlādes sistēma

Neatkarīgi no tā, vai lādējat savu elektroautomobili vai hibrīda modeli no industriālā savienotāja vai sadzīves kontaktligzdas, mājās vai viesnīcā: modulārā e-tron kompaktā uzlādes sistēma ir maksimāli daudzpusīga. Tā sastāv no vadības bloka ar automobiļa savienojuma kabeli un diviem elektrotīkla savienojuma kabeļiem – vienu ar sadzīves un vienu ar rūpniecisko kontaktspraudni. e-tron kompaktās uzlādes sistēmas jauda ir līdz 11 kW3 Audi e-tron modeļiem un līdz 7,4 kW plug-in hibrīdiem. Vadības blokā lietotājs var manuāli iestatīt 100% vai 50% uzlādes jaudu. Tas var būt noderīgi, ja mājās jau darbojas citas elektroenerģiju patērējošas ierīces. e-tron uzlādes sistēma ar gaismas diodēm attēlo sistēmas stāvokli un uzlādes procesu.

e-tron kompaktā uzlādes sistēma ir pieejama visu mūsu pilnībā elektrisko automobiļu un plug-in hibrīdu standarta aprīkojumā.

Charging system connect

e-tron connect uzlādes sistēma – tagad ar inteliģentu uzlādi līdz 22 kW

Visiem pilnībā elektriskajiem Audi modeļiem

Iespēja veikt Audi e-tron uzlādi, kad elektroenerģijai ir viszemākais tarifs, automātiska uzlādes jaudas regulēšana atkarībā no citām ieslēgtajām elektroierīcēm un uzlādei izmantotās enerģijas uzskaite (kWh) ir tikai dažas no Audi e-tron modeļu papildu aprīkojumā pieejamās connect uzlādes sistēmas priekšrocībām. Tā savieno automobili ar savietojamu mājas enerģijas pārvaldības sistēmu un padara elektroautomobili par daļu no jūsu viedās mājas. e-tron connect uzlādes sistēma sastāv no vadības bloka, individuāla garuma automobiļa savienojuma kabeļa un diviem elektrotīkla savienojuma kabeļiem (viens ar sadzīves un viens ar rūpniecisko kontaktspraudni). Tā nodrošina uzlādes jaudu līdz 22 kW. Vadības bloks ir aprīkots ar 5 collu skārienekrānu. Piegādes komplektā ir iekļauts sienas stiprinājuma kronšteins.

e-tron connect uzlādes sistēma ir pieejama tikai pilnībā elektriskajiem Audi automobiļiem. Dažām inteliģentajām funkcijām ir nepieciešams interneta savienojums un saderīga mājas enerģijas pārvaldības sistēma.

e-tron connect uzlādes sistēma piedāvā šādas priekšrocības:

– Aizsardzība pret elektroenerģijas atslēgšanos
– Ekonomiski izdevīgāka uzlāde
– Saules enerģijas izmantošana
– Integrēta uzlādes enerģijas uzskaite
– Aizsardzība ar PIN kodu
– Bezmaksas programmatūras atjauninājumi

e-tron connect uzlādes sistēma ir pieejama tikai pilnībā elektriskajiem Audi automobiļiem.

Detalizēta informācija par connect uzlādes sistēmu un sākotnējo ekspluatācijas uzsākšanu

Publiskā uzlāde

Iepazīstiet elektromobilitātes sniegto brīvību ar vienu no visplašākajiem uzlādes tīkliem Eiropā. Ar 2023. gada 1. janvāri Audi uzlāde nodrošinās jums piekļuvi aptuveni 400 000 publiskās uzlādes vietām, kā arī IONITY ātrās uzlādes tīklam.

Jūsu uzlādes pakalpojums

Sākot ar 2023. gada 1. janvāri, Audi charging piedāvās piekļuvi vienam no visplašākajiem publiskās uzlādes tīkliem Eiropā.

  • Aptuveni 400 000 publiskās uzlādes vietu 27 Eiropas valstīs (ar 2023. gada 1. janvāri).
  • Elastīgums atkarībā no jūsu personīgā uzlādes profila un trīs dažādi tarifi (basic, plus, pro)
  • Ērta uzlādes apmaksa ar RFID karti myAudi lietotnē vai ar Plug & Charge
  • Visa būtiskākā informācija ērti pieejama myAudi lietotnē
e-tron
30 minutes

Ātra uzlāde IONITY tīklā

Lai jūs varētu pilnībā izbaudīt sava Audi e-tron piedāvātās iespējas, Audi mērķis ir izveidot plašu uzlādes staciju tīklu Eiropas galvenajos transporta maršrutos. IONITY ir uzņēmums, kas uzstāda un uztur ātrās uzlādes tīklu uz galvenajiem ceļiem un automaģistrālēm 25 Eiropas valstīs. Aptuveni 30 minūšu13 laikā Audi e-tron 55 quattro14 un Audi e-tron Sportback 55 quattro14 augstsprieguma akumulatoru iespējams uzlādēt pietiekami, lai varētu doties tālā pārbraucienā. Šie modeļi izmanto uzlādes jaudu līdz 150 kW. Ātrās uzlādes stacijās iespējams uzlādēt tikai pilnībā elektriskos automobiļus.

  • Lieljaudas uzlādes (HPC) tīkls ar uzlādes jaudu līdz 350 kW padara iespējamu liela attāluma elektromobilitāti.
  • Ērta piekļuve visu diennakti bez brīvdienām
  • Parocīga apmaksa, izmantojot e-tron uzlādes pakalpojumu
  • Uzlādes pieturvietas tiek izplānotas automātiski, izmantojot e-tron maršruta plānotāju

Ātrās uzlādes tīkls ir pieejams tikai Audi e-tron modeļiem

Apmeklēt IONITY tīmekļa vietni
e-tron

Uzlāde no 5% līdz 80% tikai aptuveni 30 minūtēs

Audi e-tron un Audi e-tron Sportback padara iespējamas ātras uzlādes pauzes, jo lieljaudas uzlādes stacijās (HPC) akumulatoru iespējams uzlādēt no 5% līdz 80% līmenim aptuveni 30 minūšu laikā13. e-tron 55 izmanto uzlādes jaudu līdz 150 kW14. Ja vēlaties uzlādēt akumulatoru līdz 100% līmenim, lai jūsu rīcībā būtu pilna nobraukuma rezerve, pateicoties rūpīgi izstrādātajai akumulatora pārvaldības sistēmai, tas papildus prasīs tikai 20 minūtes.

Cik ilgs laiks nepieciešams Audi e-tron uzlādei?

Akumulatora uzlādes laiks ir atkarīgs no virknes faktoru, tostarp apkārtējās vides temperatūras, valstij raksturīgu savienotāju izmantošanas un priekškondicionēšanas funkcijas izmantošanas (piemēram, attālināta automobiļa gaisa kondicionēšanas vadība). Izmantojot mājas savienotājus, e-tron uzlādes sistēma ierobežo uzlādes jaudu. Uzlādes laika kalkulators ņem vērā Audi e-tron, Audi e-tron Sportback, Audi e-tron S un Audi e-tron S Sportback vērtības.

Terminoloģijas kopsavilkums

AC/DC

Saīsinājums „AC” apzīmē maiņstrāvu, bet „DC” – līdzstrāvu. Elektroautomobiļu uzlādei iespējams izmantot gan maiņstrāvu, gan līdzstrāvu, bet plug-in hibrīdiem der tikai maiņstrāva. Akumulatorā iespējams uzkrāt tikai līdzstrāvu. Tāpēc maiņstrāva ir jāpārveido līdzstrāvā. Tieši tāpēc elektroautomobiļiem un plug-in hibrīdiem ir maiņstrāvas/līdzstrāvas pārveidotājs, kas pārveido maiņstrāvu no sadzīves un industriālajām kontaktligzdām un publiskajām maiņstrāvas uzlādes stacijām līdzstrāvā un uzglabā to augstsprieguma akumulatorā. Lādējot elektroautomobili ar līdzstrāvu (piemēram, publiskā līdzstrāvas vai HPC uzlādes stacijā ar iebūvētu maiņstrāvas/līdzstrāvas pārveidotāju), strāva plūst tieši uz augstsprieguma akumulatoru. Tas ļauj izmantot lielāku uzlādes strāvu un uzlādēt automobili ātrāk.

e-tron uzlādes pakalpojuma tīkls

e-tron uzlādes pakalpojuma tīkls7 nodrošina piekļuvi vairāk nekā 200 000 uzlādes vietām 25 Eiropas valstīs (2020. gada jūnijā). Audi e-tron uzlādes pakalpojuma klientiem ir iespēja izvēlēties savai ikdienas braukšanai piemērotāko no diviem izdevīgiem tarifiem.

HPC

HPC apzīmē lieljaudas uzlādi, kas ļauj uzlādēt elektroautomobili ātrāk, it īpaši tālos pārbraucienos. HPC nodrošina IONITY, kam 2020. gadā ir aptuveni 400 uzlādes stacijas ar vidēji 6 uzlādes vietām 25 pasaules valstīs. IONITY uzlādes stacijas nodrošina uzlādes jaudu līdz 350 kW. Ātrās uzlādes stacijā aptuveni 30 minūšu13 laikā Audi e-tron un Audi e-tron Sportback augstsprieguma akumulatoru iespējams uzlādēt pietiekami, lai varētu doties tālā pārbraucienā – Audi e-tron 55 quattro14 un Audi e-tron Sportback 55 quattro14 izmanto uzlādes jaudu līdz 150 kW, bet Audi e-tron 50 quattro un Audi e-tron Sportback 50 quattro – līdz 120 kW.

Biežāk uzdotie jautājumi par uzlādi

Kāpēc 22 kW uzlādes stacijā varu uzlādēt automobili tikai ar 11 kW jaudu?

Automobiļa standarta aprīkojumā ir uzstādīts 11 kW3 iebūvētais lādētājs. Audi e-tron 55 vai Audi e-tron Sportback 55 kā papildu aprīkojumu iespējams pasūtīt otru iebūvēto lādētāju.. Ar diviem iebūvētajiem lādētājiem būs iespējama maiņstrāvas uzlāde ar 22 kW jaudu. Standarta versijā ātrās uzlādes stacijās Audi e-tron 55 iespējams lādēt ar jaudu līdz 150 kW, izmantojot līdzstrāvu. Precīzu informāciju par šīs funkcijas pieejamību e-tron 50 vai Audi e-tron Sportback 50 un e-tron S vai Audi e-tron Sportback S modeļiem jautājiet savam Audi partnerim.

Kas jāņem vērā, veicot uzlādi (publiskā) uzlādes stacijā?

Šie soļi apraksta darbību kārtību pilnībā elektriskajiem Audi modeļiem. Papildus šeit minētajam, visa svarīgākā informācija un piezīmes ir atrodamas jūsu īpašnieka rokasgrāmatas sadaļā „Augstsprieguma akumulators – Uzlāde – Uzlādes sākšana”.

1. Automobilim ir jābūt atslēgtam.
2. Lai atvērtu uzlādes lūku, piespiediet virs tās esošo pogu. Uzlādes lūka atrodas uz priekšējā spārna vadītāja pusē (papildu aprīkojumā pieejamā maiņstrāvas uzlādes ligzda; atkarībā no aprīkojuma arī pasažiera pusē).
3. Ja nepieciešams, izmantojiet automobiļa komplektācijā iekļauto kabeli (atrodas glabāšanas nodalījumā zem priekšējā pārsega). Pārsega atvērējs atrodas pie vadītāja kājām.
4. Stingri pievienojiet spraudni un turiet to, līdz tas nofiksējas (mirgo balta diode).
5. Aktivējiet uzlādes staciju/samaksājiet par uzlādi (pielieciet RFID karti pie uzlādes stacijas karšu lasītāja vai sāciet uzlādes procesu, izmantojot lietotni) un sekojiet norādījumiem uzlādes stacijā.
Piezīme: izmantojiet tikai uzlādes kartes (piemēram, e-tron uzlādes pakalpojuma), ko atbalsta vai pieņem attiecīgais pakalpojuma sniedzējs. Lietojiet citus pakalpojumu nodrošinātājus vai kredītkartes, ja nepieciešams.
6. Sekojiet līdzi uzlādes gaismas diodei (mirgo zaļā krāsā = notiek automobiļa uzlāde). Paskaidrojumi ir norādīti uz uzlīmes pie uzlādes ligzdas.
7. Uzlādes enerģija un paredzamais uzlādes ilgums tiks attēlots instrumentu blokā, tiklīdz tiks atvērtas durvis. To iespējams redzēt arī myAudi lietotnē.

Uzlādes pabeigšana:
8. Atslēdziet automobili
9. Pabeidziet uzlādes procesu automobilī, nospiežot pogas uz uzlādes lūkas. Ja nepieciešams, apstipriniet uzlādes procesu uzlādes stacijā, vēlreiz pieliekot RFID karti – sekojiet norādījumiem uzlādes stacijā.
10. Atvienojiet uzlādes spraudni (izgaismota diode virs lūkas norāda, ka to iespējams atbloķēt). Ja nepieciešams, vēlreiz piespiediet pogu, lai atbloķētu.
11. Ja nepieciešams, ielieciet kabeli atpakaļ automobilī.

Kur es varu apskatīt precīzu akumulatora uzlādes līmeni?

Šī atbilde attiecas uz pilnībā elektriskajiem Audi modeļiem. MMI izvēlnes sadaļā „Automobilis/Uzlāde un efektivitāte” („Vehicle/Charging & Efficiency”) ir izvēlnes elements „Uzlāde...” („Charge...”). Tajā varat precīzi noskaidrot atlikušo akumulatora uzlādes līmeni procentos. Šeit ir pieejams arī uzlādes slīdnis, ar kuru iespējams iestatīt mērķa uzlādes līmeni. Šo apakšizvēlni ir arī iespējams pievienot īsceļu izvēlnei, to nospiežot un turot. Akumulatora līmeni iespējams arī apskatīt myAudi lietotnes sākuma lapā un myAudi lietotnes cilnē „Uzlādes plānošana” („Charge planning”).

Vai elektroautomobiļu vai hibrīda modeļu uzlāde mājās ir sarežģīta?

Audi e-tron modeļi un plug-in hibrīdi standartā ir aprīkoti ar e-tron kompakto uzlādes sistēmu, un e-tron modeļiem papildu aprīkojumā iespējams pasūtīt connect uzlādes sistēmu, ar kuru iespējams ērti uzlādēt automobili mājās no sadzīves vai industriālās kontaktligzdas. Kompaktā uzlādes sistēma sastāv no darbības bloka ar automobiļa savienojuma kabeli un diviem elektrotīkla savienojuma kabeļiem – vienu ar sadzīves un vienu ar industriālo kontaktspraudni. Kompaktās uzlādes sistēmas jauda ir līdz 11 kW3 Audi e-tron modeļiem un līdz 7,4 kW3 plug-in hibrīdiem. Vadības blokā lietotājs var manuāli iestatīt 100% vai 50% uzlādes jaudu. Tas var būt noderīgi, ja mājās jau darbojas citas elektroenerģiju patērējošas ierīces. e-tron kompaktā uzlādes sistēma ar gaismas diodēm attēlo sistēmas stāvokli un uzlādes procesu. Jūsu Audi ar prieku palīdzēs jums atrast elektriķi, kas veiks individuālu un profesionālu jūsu mājas elektrosistēmas pārbaudi.

Cik daudzas (ātrās) uzlādes vietas ir pieejamas?

e-tron uzlādes pakalpojums ir daļa no visaptveroša Audi uzlādes piedāvājuma un pašlaik piedāvā piekļuvi publiskās uzlādes infrastruktūrai 25 Eiropas valstīs. Audi piedāvātā uzlādes karte apvieno vairāk nekā 200 000 uzlādes vietas no vairāk nekā 400 uzlādes staciju operatoriem dažādās valstīs. e-tron uzlādes pakalpojumā ir iekļauts arī Ionity lieljaudas uzlādes tīkls.

Cik ilgs laiks ir nepieciešams pilnībā elektriska automobiļa uzlādei?

Audi e-tron un Audi e-tron Sportback ļauj veikt ātras uzlādes. HPC stacijā ar maksimālo uzlādes jaudu līdz 150 kW akumulatoru iespējams uzlādēt līdz 80% neilgā laikā. Līdz ar to lieljaudas uzlādes (HPC) stacijās šiem modeļiem uzlādei no 5% līdz 80% parasti ir nepieciešamas tikai aptuveni 30 minūtes13. Savukārt, ja vēlaties uzlādēt akumulatoru līdz 100% līmenim, lai jūsu rīcībā būtu pilna nobraukuma rezerve, pateicoties rūpīgi izstrādātajai akumulatora pārvaldības sistēmai, tas papildus prasīs tikai 20 minūtes. Mūsu tīmekļa vietnē pieejamais uzlādes laika kalkulators ļauj precīzi aprēķināt uzlādes ilgumu.

Vai uzlāde ar IONITY ir dārga?

Pārvietojoties pa automaģistrālēm, e-tron klienti, izmantojot Audi uzlādes karti un tranzīta tarifu, noteiktos apstākļos var izmantot IONITY tīkla lieljaudas uzlādes stacijas. Tajās klientam ir jāmaksā tikai par faktiski izmantoto enerģiju.
Cena 31 centrs par kilovatstundu, kas ir spēkā, noslēdzot e-tron uzlādes pakalpojuma7 tranzīta tarifa līgumu, ir līdzvērtīga vidējai mājsaimniecību elektroenerģijas cenai. 100% enerģijas tiek iegūti no atjaunojamiem enerģijas avotiem. Tālākos maršrutos e-tron uzlādes pakalpojuma7 piedāvājumu papildina citu pakalpojumu sniedzēju papildu lieljaudas uzlādes vietas.

Video tutorials

Lejupielādējiet Audi video pamācības

Audi video pamācībās jūs varat uzzināt visu nepieciešamo informāciju par uzlādi. Tās ir vienkāršas, kodolīgas un saprotamas.

Uzziniet vairāk

Jūs varētu interesēt arī: